Velký zlatý sumec z české svazové vody

I mistr sumcař, který už ulovil řadu pozoruhodných úlovků, může po skvělých letech u vody zažít další snivý okamžik, a to přímo z říše divů.

Třeba když na svém oblíbeném revíru chytí zlatou rybu. Přesněji zlatého sumce. Ještě přesněji – sumce albína, který měřil úctyhodných 165 centimetrů. Právě takový skončil na prutu zkušeného sumcaře Michala Jánošíka.

Večer u řeky přitom vůbec nenasvědčoval tomu, že by mohl být výjimečným.

„Jednalo se o naprosto klasický večer. Místo k lovu jsem vybral rovný, nijak zajímavý úsek řeky, kde nebylo moc co vymýšlet. Nástrahu, cejna dlouhého asi 35 centimetrů, jsem proto zavezl jen kousek od břehu. Začalo hodně pršet. Chvíli po dešti, kolem osmé večer, se prut prudce přiohnul a já automaticky zasekl,“ ohlédl se docela obyčejným záběrem neobyčejného sumce šťastný lovec.

Velký zlatý sumec z české svazové vody
Obrovský sumčí albín Michala Jánošíka.

Ke zdolávání sumce zvolil člun, a to vzhledem ke svým bohatým zkušenostem z lovu našich největších rybích predátorů. Když vousatého albína pod hladinou zahlédl, nemohl uvěřit vlastním očím.

„Při vytahování ryby do lodi jsem začal křičet štěstím. Po čtrnácti letech sumcaření a zhruba sedmi stovkách ulovených sumců na svazových vodách to byl můj první zlatý sumec z mé milované svazové vody. Rozklepaly se mi kolena jako dítěti o vánocích,“ přiznal Epikonu Michal Jánošík.

Jak dodal, za celých čtrnáct let, po které na nejmenovaném revíru rybaří, tam podobného sumce nikdo neulovil. Možná příště. Šanci na jeho ulovení totiž mají i další sumcaři. Po krátkém zdokumentování pustil Michal Jánošík vousatou zlatou rybu zpět. Tam, kam patří.

(red)

Další zajímavé úlovky sledujte zde: Epikon.cz – TOP úlovky

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..