Kdysi nalezl ve Švédsku wobler. Po letech na něj chytil svojí první metrovou štiku

Trolling, nebo-li hlubinná přívlač je zajímavou alternativou přívlače k ulovení velké dravé ryby. Západočeský rybář Jan Nový, který před necelými dvěma roky propadl kouzlu muškaření, ulovil při trollingu štiku dlouhou 104 centimetry, která znamená jeho osobní rekord.

Trolling přitom zvolil jako závěrečnou možnost k chycení štiky při návratu z již skončeného rybolovu ke břehu. A vyplatil se mu. Do té doby jezdil s kolegou po švédském jezeře několik hodin a nemohl by říct, že úspěšně.

“Před ulovením této metrové štiky jsem měl za celé dopoledne jen jeden jediný štičí kontakt,” vypočítává.

Kdysi nalezl ve Švédsku wobler. Po letech na něj chytil svojí první metrovou štiku
Jan Nový se štikou 104 centimetry, ulovenou na úplném konci dopoledního rybolovu. Při návratu ke břehu. Na wobler Rapala Magnum.

Z velké štiky, která je jeho první v délce přes metr délky, má značnou radost. Nejen kvůli dosažení hranice kapitálního úlovku, ale třeba i proto, že zubatou ulovil na wobler v barevném provedení RH (red head), který si nekoupil. Kdysi jej nalezl ve vodě v jiné oblasti Švédska jako Plaváčka. V oblasti Västerviku.

“Zajímavostí je, že před záběrem jsme s parťákem Lukášem vedli ve člunu zasvěcenou debatu o klobásásch. Debata byla o tom, jak vyrábějí domácí klobásy u Lukáše. Já se na ně chystám, takže jsem zjišťoval know-how,” směje se.

(red)

Další zajímavé úlovky sledujte zde: Epikon.cz – TOP úlovky

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..