Rybářská kniha roku vyjde před začátkem sezony lovu dravců

Čtivá, pestrá, graficky přitažlivá a maximálně komplexní. Obsahem i formou jedna z nejatraktivnějších knih svého druhu za poslední desetiletí. Taková má být Kniha přívlače od legendy českého rybolovu Václava Fikara (47). Jak oznámil nakladatelský dům Albatros Media, kniha vyjde 27. května.

Fikarova nová publikace o moderním lovu dravých ryb disponuje všemi předpoklady stát se rybářskou knihou roku. Respektovaný rybář v ní čtenáře navádí na rozličné cesty poznání, které on sám prošlapával déle než 35 let. Na cesty směřující ke zdolání velkých a dokonce i životních úlovků dravých ryb.

Jeho obsáhlá kniha mimo jiné přináší popisy rozličných situací i osvědčené, stejně jako netradiční postupy, jak různé situace při lovu řešit. Jak u nich přemýšlet a jaké nástrahy a montáže kdy používat.

Rybářská kniha roku vyjde před začátkem sezony lovu dravců
Kniha přívlače se na knižním trhu objeví v závěru jara.

Zkušený rybář, jemuž vtiskl prut do ruky jeho otec již v raném klučičím věku, prozrazuje nejednu ze svých úspěšných technik lovu tradičních rybích predátorů, jakými jsou štika, okoun, sumec, candát, bolen a jelec tloušť. To vše na více než 300 stranách.

Čtivý text, bohatý na rady a tipy, přitom doprovází přes 250 krásných fotografií (produktů, lokalit, krás přírody, ale především dravých ryb), stejně jako ilustrace nebo tabulky.

Kniha přívlače je celkově sedmou, z toho šestou rybářskou knihou chebského spisovatele. Na pulty českých knihkupectví měla zamířit původně již v říjnu 2020. Avšak kvůli konkurzu uvalenému na vydavatelství Mladá fronta a následnému rozprodeji jeho divizí se její uvedení na trh zpozdilo o několik měsíců. Světlo světa tak spatří přibližně tři týdny před oficiálním zahájením lovu dravých ryb na revírech Českého rybářského svazu.

Knihu chebského spisovatele vydává nakladatelský dům Albatros Media, který v únoru letošního roku koupil knižní divizi Mladé fronty za 14 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..