Nikdy na ten zážitek nezapomenu, ví rybář, který ulovil metrového candáta

Pocit, kdy se rybáři zatají dech z překvapivé velikosti zdolávané ryby, zůstává v mysli už navěky.

Potvrdí to také Tomáš Kafka z Prahy, který v samotném závěru povolené denní doby lovu na Labi chytil candáta z říše snů. A tím dostal odpověď na své pochyby, jestli v českých řekách žijí candátí metuzalémové v délce přes jeden metr.

Jím ulovený labský obr měřil 101 centimetrů. “Byl to zážitek, na který nikdy nezapomenu!” říká rozhodně.

Tomáš vyrazil s bratrancem Ondrou na jedno ze jejich oblíbených míst. Už v minulosti tam několik pěkných candátů ulovili. A také tentokrát mohli být spokojeni. Krátce po soumraku zaznamenali první zábět od slušné ryby, které se ale Tomášovi po chvíli zdolávání vypula.

“Byl jsem pak celou dobu na člunu špatný ze ztracené ryby, až jsme začali probírat téma candat 100+. Že jsme vlastně nikdo neviděl doloženou fotografii takové ryby. Říkali jsme si, jestli řeči o metrových candátech nejsou spíš bajky,” směje se Tomáš Kafka.

Nikdy na ten zážitek nezapomenu, ví rybář, který ulovil metrového candáta
Candát o délce 101 centimetrů.

Po nějaké době přejeli na další místo, kde Tomáš ulovil na pouhé tři hody dva candáty kolem pětašedesáti centimetrů. Až se na závěr povolené denní doby lovu rozhodl upnout do karabiny na šňůře sedmnácticentimetrovou gumovou nástrahu Keitech Fat Swing Impact.

“Dal jsem ji na pár posledních hodů spíš jen tak ze srandy, protože to už je pořádnej kus gumy. Po dopadu na dno jsem otočil kličkou navijáku a razantní záběr mi dal naději na pořádného candáta,” popisuje začátek velkého okamžiku.

Když se candát objevil člunu, pohled na něj sebral rybářům dech.

“Odhadovali jsme, že ryba měří hodně přes devadesát centimetrů. Po podebraní jsme ji zajeli změřit na břeh. Nemohli jsme uvěřit vlastním očím. Ryba na podložce zasahovala do černého, což znamenalo délku 100+! Rychle jsme pořídili málo fotek a dravce vrátili zpět řece,” ohlíží se šťastný rybář ze velkým finále nedávného večera u řeky.

Dnes již oba rybáři vědí, že řeči o vzácných úlovcích metrových candátů v našich řekách nejsou jen bajky.

(red)

Další zajímavé úlovky sledujte zde: Epikon.cz – TOP úlovky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..