Metrový kapr z Dyje sebral kuličku ovocného boilies

Jméno Jiří Polanský je hokejovým fanouškům dobře známé. Odchovanec brněnského hokeje odehrál nejdelší část své dlouhé profesionální kariéry za třinecké Oceláře, s nimiž dvakrát vyhrál českou extraligu a dvakrát skončil druhý. Navíc má na kontě i dva starty za reprezentační áčko.

Méně hokejových fanoušků už ale ví, že Jiří je nejen výborný hokejista, ale také skvělý rybář. Jeho dosud poslední úlovek je fenomenální. Na Dyji chytil monstrózního kapra. Titána dlouhého 103 centimetrů a těžkého 22,8 kilogramu ulovil v polovině května technikou method feeder.

“Odpoledne jsem šel s dětmi k vodě. Šly se mnou i děti od souseda. Myslel jsem, že nemůžeme nic chytit. Chytali jsme na method feeder – kuličku ovocného boilies,” prozradil hokejista, který před sezónou 2020/21 ukončil profesionální kariéru.

Metrový kapr z Dyje sebral kuličku ovocného boilies
Jiří Polanský s kaprem 103 cm dlouhým a 22.8 kg těžkým.

Jak říká, během zdolávání kapřího obra nikdo z přítomných neměl pocit, že by se mohlo jednat o tak impozantní exemplář. “Až u břehu, když jsme ho s holkami poprvé uviděli, tak jsem začal brát jeho zdolávání vážně,” dodává.

Přestože Jiří už několik TOP kaprů ulovil, jedinec dlouhý jeden metr a tři centimetry je jeho rekordem. Protože měl přes metr, zavolali kamaráda, ať přijede a oficiálně ho změří a zváží.

“Na řece se takový kapr bude těžko překonávat,” tuší Jiří. “Jedině, že bych šel s holkama za rok zase na ryby,” směje se.

Možná mu holky skutečně nosí štěstí, pokud jde o mimořádné úlovky kaprů. Když s nimi šel na Dyji vloni, na den téměř přesně rok před ulovením metrového kapra, chytil rovněž vzácného krasavce. Kapra dlouhého 96 centimetrů. Toho ovšem nevážil.

Metrový kapr z Dyje sebral kuličku ovocného boilies
Květen 2020. Jiří s kapřím obrem dlouhým 96 centimetrů.

Oba kapří obry vrátil po vyfotografování zpět řece Dyji.

(red)

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..