Ares 7 SR: Skromný vzhledem, účinný při lovu.

Přívlačový segment woblerů je světem, o němž si již nějakou dobu myslím, že mě nemá čím překvapit. A myslím si to špatně, protože mě vždy něčím překvapí.

Pokaždé se najde model, který na mě za sklem vitríny nebo z inzertní stránky časopisu vykřikne: Hej, kámo, tady jsem! Já jsem tady pro tebe. Tak si mě kup! Se mnou zažiješ vzrůšo! A já mu ty uřvaný kecy uvěřím a koupím si ho, abych pak u vody zjistil, že ani trochu nekecal. Zkrátka každý rok se najde model, který mě u vody nadchne nejen svým chodem, ale především svou efektivitou.

Jedním z nich je mělce plovoucí Ares od firmy Gloog, který se v mé „polní“ výbavě zabydlel v sezoně 2010. Tedy v roce, kdy byl uveden na trh. Tehdy jsem se jím vybavil, protože po podobném modelu jsedm dlouho volal, a musím říct, že i po čtyřech úplných sezonách stále patří k nejchytlavějším woblerům v mém báglu. Tenhle wobler zkrátka „lepí“. Rozuměj: přitahuje a chytá ryby.

Ares 7 SR: Skromný vzhledem, účinný při lovu.
Ares 7 SR (Gloog)
Provedení

Tělo Arese, vyrobené z tvrzené pěny, má tvar podobný stavbě těla perlína, přičemž sedm centimetrů jeho délky si v tomto konkrétním případě dovolím označit za “univerzální” velikost. Tedy velikost přijatelnou pro dravce od 30 do 100 centimetrů. Jeho pohybovou akci, stejně jako u všech woblerů, přímo ovlivňuje lopatka, která je kulatá a spíše malá, posazená k ose wobleru zhruba pod úhlem 75°. Takto vymyšlená nástraha jemně a sevřeně vibruje při středně pomalém vlečení, a to v hloubce kolem 0,7 až 1,1 metru pod hladinou.

Přednosti

Pro mělce plovoucího Arese je typické pravidelné mihotání boků, které nejvíce využijeme v mělkých vodách nebo při lovu bolenů, větších toušťů či okounů pod hladinou. Pokud klidně vedeným Aresem potrhneme krátce vpřed, jeho vibrace se nakrátko zintenzivní a opticko-akustické signály zvýrazní. Útoky aktivních predátorů pak bývají prudké, a to i od mnohdy váhavých candátů. Aresy se přitom vyrábějí jak v plovoucí, tak v potápivé verzi, se kterou si můžeme parádně vyhrát na tekoucích vodách.

ares 7 - special colours
Ares 7 SR (Gloog)
Nejčastější využití

V mělkých partiích stojatých i tekoucích vod, pod jezy nebo na přehradách při lovu v horním patře vodního sloupce. Osvědčily se mi i při noční přívlači blízko břehů, kde aktivně lovili candáti nebo boleni.

Lovené druhy ryb

Štika, bolen, tloušť, okoun, candát

Klady:

– univerzální velikost

– vysoká úspěšnost

– spolehlivý chod

Zápory:

Během intenzivního čtyřletého používání této úspěšné nástrahy se mi dvakrát stalo, že se uvolnila lopatka, vsazená do těla.

bolen s aresem4 shallow
Ares 7 SR (Gloog)
Technická specifikace nástrahy:

Délka: 7 cm

Hmotnost:  8 gr.

Doporučená síla vlasce:  0,20-0,25 mm mm nebo pletená šňůra 0,10 až 0,16 mm

Cena dnes (v den uveřejnění): 135,- Kč

Václav Fikar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..