Velká labská parma nedala ani metr zadarmo

Parma patří mezi vzácnější druhy ryb v našich řekách. Proto každý její úlovek potěší sportovní rybáře víc než třeba úlovek dvoukilového kapra. A pokud se jedná o skutečně velkou parmu, tedy exemplář přes pětašedesát centimetrů, je to již skoro důvod k oslavě.

Jen několik málo dnů po zahájení lovu dravých ryb (16. 6.) vyvláčel Petr Urbánek na Labi hned dvě parmy mimořádné velikosti.

Velká labská parma nedala ani metr zadarmo
Petr Urbánek s parmou přes 70 centimetrů.

“Ten den přišla jedna sedmdesátka, a pak ještě o dva centimetry delší. Byla mohutně stavěná, zdravá a silná tak, že její zdolávání působilo jako boj s menším sumcem,” popsal pro Epikon úspěšný rybář.

Jak pak uvedl na svém facebookovém profilu, kapitální parma mu během zdolávání nedala ani metr zadarmo. Nakonec ale přece jenom kapitulovala.

“Držet a pouštět takovou divokou krásku byl zase jednou moc pěkný zážitek,” dodal Petr Urbánek s tím, že zdolání takovéto mimořádné parmy si cení víc než například sumce 160 centimetrů.

(red)

Další zajímavé úlovky sledujte zde: Epikon.cz – TOP úlovky

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..