Vál silný vítr, říká lovec kapřího osmdesátníka

Západočeská přehrada Skalka u Chebu opět nechala nahlédnout pod svoji pokličku a ukázala tělo dalšího z krásných kaprů. Úspěšným lovcem tohoto osmdesátníka o hmotnosti cca 11-12 kilogramů je chebský rybář Martin Vrba.

“Byla to jen odpolední víkendová vycházka na pár hodin. Nic zajímavého. Vál silný vítr a na přehradě byly tak půlmetrové vlny,” vzpomíná Martin na náladu krajiny v okamžiku záběru krásného šupináče. Kapr sebral jednu nastraženou kuličku 20 mm boilie.

Vál silný vítr, říká lovec kapřího osmdesátníka
Martin Vrba a jeho šupináč – 80 cm. Foto z videa

Kapra ulovil v létě 2019 a samozřejmě pustil zpět. Úlovek chebského rybáře opět potvrzuje rostoucí potenciál chebské přehrady Skalka coby jedné z řady českých kaprařských mocností. Zatímco totiž ještě před pětadvaceti lety zde byly úlovky kaprů přes pětasedmdesát centimetrů vzácností, v několika posledních letech se zde již pravidelně objevují úlovky kaprů kolem devadesáti centimetrů.

(red)

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..