Úspěšný autor knih pro rybáře ulovil kapitální štiku

Spisovatel Václav Fikar, který mimo jiné napsal knižní bestsellery pro rybáře Přívlač na mimopstruhových vodách (2004, Fraus), Štika – královna českých vod (2006, Fraus) či Zápisník šíleného rybáře (2010, Mladá fronta), ulovil přívlačí na západočeské přehradě Skalka trofejní štiku.

Dravec, ulovený z lodi na otevřené ploše vodní nádrže, měřil úctyhodných 118 cm.

Úspěšný autor knih pro rybáře ulovil kapitální štiku
Kapitální štika, kterou autor rybářských bestsellerů vyvláčel na otevřené vodě přehrady Skalka.

“Na lodi jsem byl od pěti od rána. Do devíti hodin, kdy už slunce pořádně svítilo a hřálo, jsem vyvláčel dvě štiky mezi šedesáti až pětašedesáti centimetry. Když už jsem se rozhodl k ukončení rybolovu kvůli začínajícímu horku, přišel záběr, který můj pobyt na vodě prodloužil o další zhruba půlhodinu,” popisuje známý rybář.

Kapitální štiku na přehradě o rozloze 339 hektarů, kterou obhospodařuje Český rybářský svaz, ulovil na devíticentimetrový wobler Salmo. S prutem do 28 gramů ji pak zdolával přibližně třicet minut. Po úspěšném vylovení a rychlém vyfotografování pak trofejní rybu vrátil zpět do přehrady.

(red)

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..