Silvestrovská výprava za candáty skončila překvapením. Úlovkem sumce

Zimní čas není právě obdobím, kdy by se v Česku chytali sumci. Prosincové úlovky sumců, kteří jsou aktivní zejména na jaře a v létě, tedy v teplejších vodách, jsou vzácné. Raritní. Největší z našich dravců totiž v chladných zimních vodách nejsou téměř aktivní.

Přesto jednoho takového raritního úlovku nyní dosáhl chebský rybář Václav Fikar, a to rovnou na Silvestra! Tedy v poslední den roku, kdy se v ČR mohou lovit dravé ryby.

Na dolním toku Labe, kam se vypravil se svým kamarádem Michalem zakončit sezonu lovem candátů, ho s padající tmou překvapil razantní záběr.

Silvestrovská výprava za candáty skončila překvapením. Úlovkem sumce
Labský sumec, vyvláčený v poslední den roku.

“Ve sloupci najednou přišla rána jako od bolena. A pak už desetiminutová přetahovaná v duchu kdo s koho,” popsal souboj se silvestrovským překvapením úspěšný lovec.

Sumec, který měřil 124 centimetrů, byl nakonec jedinou rybou, kterou v silvestrovský podvečer chytili. Použitou rybolovnou technikou byla přívlač, nástrahou gumový shad o délce dvanáct centimetrů.

(red)

Pozoruhodné rybářské úlovky na Epikonu:

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..