Black Hunter HM80: Přívlačový prut ze země TOP

Lehký, velmi, štíhlý, výjimečně citlivý a s výbornými odhozovými vlastnostmi. Nejen takový je téměř třímetrový „Černý lovec“ od Dragonu. Tenhle ručně stavěný rošťák s kultivovanou image bankovního manažera ale nabízí o dost víc. Je to výborný prut pro sběratele silných rybářských zážitků.

Kouzelná tyč emocí

Firma uvádí, že byl vyroben k lovu větších dravců na řekách. Otázkou je, koho výrobce myslí většími dravci. Pokud jsou tím myšleny třeba sedmdesáticentimetrové štiky nebo tříkiloví candáti, tak potom je to přesně tak!

Tento prut, řekl bych, nejlépe pasuje na kategorii ryb od jednoho do šesti kilogramů váhy. Tedy na váhovou kategorii, ve které se všichni nejčastěji pohybujeme. Uvodíme na něm však i těžší kusy, přece jenom ale jeho základní životní prostor se nachází zde.

Black Hunter HM80: Přívlačový prut ze země TOP
Black Hunter. Výtečný prut pro lehkou až střední přívlač.
Síla v blanku

Také toto dítko z nejvyšší řady Dragonu řady HM80 se vyznačuje velkou silou, ukrytou kdesi v grafitových vrstvách štíhlé páteře. Z táhlých proudů na Labi jsem jím přitahoval boleny od šedesáti do sedmdesáti centimetrů a byla radost sledovat, jak se s jejich úpornou snahou o úprk vypořádává. Trpělivě, zároveň však snadno.

Až překvapivě jednoduše si poradil například také se štikou (72 cm), kterou jsem stůj co stůj musel udržet na velmi malé ploše. Všude kolem totiž překážely silné větve, do kterých se snažila uniknout, rošťanda jedna. Black Hunter ji s klidem pokerového hráče nechal vyzlobit, do větví ji ale nepustil.

black hunter (2)
HM80. Nejvyšší řada přívlačových prutů od Dragonu.

Dynamika, přelévající se po ohnuté páteři sem a tam, a to podle toho, jak zrovna štika podnikala své prudké výpady, ji zkrotila na pár metrech čtverečních. A to vzhledem k vlemi štíhlému blanku BH považuji za výtečné! Doslova jsem si to užil.

Citlivost na jedničku

Vedle síly blanku, kterou vláčkař využije při zdolávání, je další typickou vlastností tohoto elegantního prutu citlivost. Vlastnost, kterou hodnotím jedničkou. Při použití pletené šňůry jsem zřetelně četl přískoky twisteru, usazeného na třígramové hlavičce, o wobblerech ani nemluvím. Prut do ruky přenáší i informace o vrnění wobblerů s menší a užší lopatkou, tedy těch klidnějších. A všichni dobře víme, jak to někdy může být důležité, zejména při vedení na klidných vodách.

black hunter
Odhozové vlastnosti

Co jsem však na Black Hunterovi asi nejvíc ocenil (a pořádně jsem si tento fakt uvědomil až po jeho ztrátě), byly jeho skvělé odhozové vlastnosti. Protože hodně chytám boleny a nebo další dravce na středních a velkých vodních plochách, bez dlouhých hodů se neobejdu. On sice člověk s každým prutem někam dohodí, s tímhle rychlým prutem ale o pár metrů dál. A ty pak mohou být u bolenů zrovna rozhodující. Skutečně. Třeba takový dvanáctigramový Hermes z něj vystřelí jako by ho člověk vypálil z ruční karabiny. A děj se pak vůle boží…

Suma sumárum

Rybář, který si zvykne na Black Huntera, si už jen těžko zvyká na jiný prut. Černý lovec se stane součástí jeho identity, což je stejné jako u aut. Marná sláva, z výborného vozu se do horšího přece jenom hůř přesedá. Je to zkrátka nejlepší „univerzální“ prut, s jakým jsem dosud přišel do styku. A univerzální tady myslím v tom nejlepším slova smyslu.

black hunter (3)
Trn a spodní očko prutu.
Klady:

– dlouhé a přesné hody

– štíhlý blank, ukrývající značný silový potenciál

– výborná citlivost

– dynamika

– špičkový profesionální design

– přepravní duralový tubus v ceně

– hand made detail: Na každém prutu je uvedeno pořadové číslo výroby. Zákazník zároveň může mít na prutu nápis, který si řekne…

Zápory:

– neobjeveny

Technické specifikace:

Délka prutu: 290 cm

Délka rukojeti: 31 cm

Gramáž: 10,5 – 35 gr.

Hmotnost prutu: 201 g.

Akce: rychlá

Počet dílů: 2

Počet oček: 10

Jakost oček: Fuji Alconite, Fuji SIC, Pacific Bay SIC

Transportní délka:  145 cm

Další použité materiály: Portugalský korek třídy – AAA (Extra Premium), omotávky a lak od firmy Gudebrod

Cena dnes (v den uveřejnění): 7880,- Kč

Václav Fikar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..