Pražský rybář o úlovku kapitálního lína: Je to moje životní ryba!

Lína považuje mnoho českých rybářů za nejkrásnější kaprovitou rybu. A podle toho se k němu většinou chovají a každého uloveného lína pouští zpět, neboť jich u nás až tak moc není. Drtivá většina rybářů přitom za celý svůj život půlmetrového lína nechytí. Právě půlmetrová hranice je hranicí oddělující běžný či pěkný úlovek od úlovku kapitálního.

Až dosud to tak měl i Jaromír Novák z Prahy. Líni se na jeho háčcích nevyskytovali, až na jednu nepodstatnou výjimku. Nyní mu však Labe dopřálo mimořádný úlovek. Lína dlouhého 58 centimetrů.

“To dopoledne šel jeden násadový kapr za druhým. Byla to celkem zábava, záběry jako od cejnů. Ke břehu šli všichni jako beránci, u břehu krátce zabojovali a byli venku,” popisuje zprvu všední chytání kaprů Jaromír Novák s tím, že na udici střídal ovocné 20 mm koule (= boilies).

Až přišla na řadu broskvová příchuť. Zabral jeden kapřík a pak se to stalo. “Ty v…, to není kapr. To je krasavec!” problesklo mu hlavou, když spatřil masivní tělo nádherného lína.

Pražský rybář o úlovku kapitálního lína: Je to moje životní ryba!
Jaromír Novák s kapitálním línem z Labe.

Rychle ho změřil, pořídil fotku a vrátil trofejní rybu řece, kde lín vyrostl.

“Do té doby jsem chytil jen jednoho lína – na rybníku v jižních Čechách. Měřil 23 centimetrů. Byl také nádherný a také vrácený zpět do vody. Na svého druhého lína jsem si musel počkat několik let, ale byl jsem odměněný tímto úžasným krasavcem,” těší ho. Jak dodává, cennějšího úlovku dosud nedosáhl. “Moje zatím životní ryba. Ještě jednou díky, svatý Petře. A Petře P.”

Gratulujeme. Snad se takových línů toulá v našich vodách víc.

Další zajímavé úlovky sledujte zde: Epikon.cz – TOP úlovky

Pošlete nám fotografii svého TOP rybářského úlovku. Přiložte několik málo informací k jeho ulovení, rádi zde zařadíme i váš pozoruhodný úlovek. Fotografie zasílejte na email: redakce@epikon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..